Razstavna hiša
ponedeljek, 12. avgust 2013 (All day)
4 dnevi
386 (0) 1 300 87 50 GSM: 386 (0) 31 728 955

POČITNIŠKI 3M - Program 3 muzejev na Metelkovi!

Počitnice so pred vrati in zakaj ne bi nekaj časa preživeli tudi v muzejih in lončarski delavnici, ki domujejo na Metelkovi? Ponujamo vam pester program, kjer ne bo manjkalo druženja, zabave na prostem in poučnih vsebin, ki jih bomo osvajali z igro!

Pri pripravi programa smo ustvarjalne sile združili Narodni muzej Slovenije, Muzej sodobne umetnosti – MSUM in Slovenski etnografski muzej z Lončarskim ateljejem SEM.

V tedenskem programu vas čaka zanimivo ustvarjanje z vzorci na glini, viteške in damske vragolije, spoznavanje s pravljicami in izdelavo pručke ter izdelava pravega animiranega filma. Teden vključuje pet celodnevnih aktivnosti s kosilom. Vsak dan boste v drugem muzeju, v petek pa se bomo družili na muzejski ploščadi, pripravili razstavo vaših izdelkov in program ter na zaključno druženje ob 15.00 uri povabili starše.

Počitniški 3M bo potekal od 12. – 16. avgusta 2013 (prijave zbiramo do 5. avgusta)

Prijave za počitniški 3M so možne le za cel teden!

Družili se bomo od ponedeljka do petka med 8. in 16. uro:
1. dan
– v ponedeljek se bomo v Lončarskem ateljeju SEM pozabavali z vzorci: nanesli jih bomo na glinene površine ploščic, krožnikov in skodel pa tudi na površino okrogle ropotulje. Vzorci vsega sveta: združite se!

2. dan  - v torek se bomo v Narodnem muzeju Slovenije – Metelkova (NMS) spremenili v prave dame in viteze ter se pobliže spoznali z življenjem nekoč. Ob ogledu razstave Vitez, dama in zmaj bomo odkrivali skrivnosti srednjega veka, pomerili srednjeveška oblačila ter potežkali čisto pravi viteški meč! Po izdelavi lastnega meča, se bomo v umetnosti mečevanja preizkusili tudi sami ter si na koncu za nagrado izdelali še krono!

3. dan – v sredo se bomo dobili v Muzeju sodobne umetnosti Metelkova  (+MSUM) , ki ni navaden muzej! Ima velikanska vhodna vrata, poševne stene, sobo na zelenici in blazine po tleh. Nekatere umetnine se gibajo, slike in kipi so nenavadnih oblik, na razstavi pa lahko najdemo tudi torte kot del umetniške instalacije! Na delavnicah bomo po uvodni jutranji  telovadbi, ogledu stalne razstave in pogovoru o sodobni umetnosti tortice pekli tudi mi! Potem bomo ustvarjali premikajoče skulpture – MOBILE in na koncu posneli animirani film.

4. dan – v četrtek se bomo v Slovenskem etnografskem muzeju (SEM) srečali z človeku najbolj prijaznim materialom – lesom, ga brusili, lepili, barvali…, da bo nastala pručka, ki jo lahko uporabljamo za najrazličnejše namene: za igro, za počitek nog, lahko jo uporabljamo doma ali na vrtu. Uporabili jo bomo tudi za poslušanje pravljic in legend, med katera sodijo verovanja o dobrih in slabih sanjah. Da bi se ubranili slabih in zadržali dobre, bomo tako kot Indijanci izdelovali lovilce sanj. Vse naše ustvarjanje bomo povezali z družabnimi igrami na prostem.

5. dan – v petek se bomo na skupnem 3M dnevu družili in pripravljali razstave za zaključno prireditev.

Cena za Počitniški 3M: 105 eur (95 eur za drugega otroka v družini)
Program je namenjen osnovnošolcem med 6 in 12 letom.

Prijave in dodatne informacije:

Alja Vute
Narodni muzej Slovenije