četrtek, 10. november 2016 - 17:00
20€

Plesi v krogu z Josom Galdermansom

Delavnica za odrasle

V Slovenskem etnografskem muzeju bo gostoval Jos Galdermans, učitelj plesne meditacije.

Četrtek, 10. november 2016 ob 17.00
Delavnica

Povezanost duhovnosti in plesa je brezčasna in ima svoje korenine daleč nazaj v kulturah sveta, prisotna je v tempeljskih, obrednih in ljudskih plesih in drugod. Danes pa eno od oblik sodobne plesne meditacije najdemo v posebnih sodobnih koreografijah. Ustanovitelj  plesne meditacije je nemški profesionalni baletnik in koreograf Bernhard Wosien, katerega učenec je bil Jos Galdermans.

Galdermans bo na predavanju in na delavnici spregovoril o Plesih v krogu, njihovi zgodovini, pomenu, moči, zdravilnih in duhovnih učinkih ter vplivih. Temu bo sledila praktična delavnica.

Predavanje in delavnici bosta potekali v angleškem jeziku.

V Slovenskem etnografskem muzeju bo gostoval Jos Galdermans iz Nizozemske, učitelj sodobne oblike plesne meditacije. Vljudbo vas vabimo na PREDAVANJE Z DELAVNICO v sredo, 9. november 2016, 17.00 – 20.00 in na DELAVNICO v četrtek, 10. november 2016, ob 17.00 v Slovenski etnografski muzej, Metelkova 2, Ljubljana (upravna hiša) Kombinacija duhovnosti in plesa je brezčasna. V vseh kulturah, ne glede na starost, so ljudje plesali, da izrazijo svoj odnos do življenja in smrti, do bogov in da najdejo svojo notranjo energijo. Duhovnost v plesih je prisotna v starih tempeljskih plesih in v nekaterih folklornih plesih, danes pa jo najdemo tudi v novejših izvedbah in posebnih koreografijah. Jos Galdermans izhaja iz šole Bernharda Wosiena (Nemčija, 1908-1986), ki je bil oče sodobne oblike plesne meditacije. S svojim počutjem in energijo skozi plese v krogu sproža zdravilne lastnosti v telesu, vpliva na ozaveščanje in samozavedanje, in pomaga preoblikovati energijo zase, za druge, za svet, za zemljo, za vse, kar je. Na predavanju z delavnico bo predstavil Plese v krogu, njihovo definicijo in zgodovinski pogled, orisal bo, kaj sveti plesi ponujajo in komu so namenjeni, njihov zdravilni vidik, ter o plesih v krogu v Sloveniji in drugod. Sledila bo delavnica plesov v krogu. Predavanje z delavnico bo potekalo v angleškem jeziku.