Upravna hiša
četrtek, 5. december 2013 - 20:00

OKROGLA MIZA združenja KULA: Pogovor o antropologinjah in antropologih v državni in javni upravi

OKROGLA MIZA
iz cikla
Etnologinje in antropologi,
antropologinje in etnologi v praksi
Vabilo na pogovor o antropologinjah in antropologih v državni in javni upravi

Zadnja leta smo se nasitili zgodbic o razbohotenem javnem sektorju in državni upravi, o parazitizmu državnih in o paradržavnih institucij ter zaposlenih na njih. Prav zaradi neoliberalne ofenzive proti javnemu sektorju vse bolj razumemo pomen kvalitetnega javnega in državnega sektorja. Tokrat ne bomo načenjali globalnih vprašanj privatizacije in strogega varčevanja v javnem sektorju ter vitke države, temveč se bomo pogovarjali o tem, kaj lahko etnologinja in antropolog prispevata, če se zaposlita v državnih in paradržavnih organih.

Pogovarjali se bomo z mag. Vesno Moličnik (Državni zbor RS), dr. Tadejo Primožič (Ministrstvo za kmetijstvo in okolje – Program razvoja podeželja) in Ksenijo Yoder Batič (Javni sklad RS za razvoj kadrov in štipendije).

Četrtek, 5. december 2013, ob 20.00 v Slovenskem etnografskem muzeju
(dvorana v drugem nadstropju)
Metelkova 2, Ljubljana.

Na srečanje!