Upravna hiša
četrtek, 11. april 2013 - 20:00

OKROGLA MIZA združenja KULA: Etnologi in antropologinje v podjetništvu

Prijazno vabljeni na okroglo mizo iz cikla Etnologinje in antropologi, antropologinje in etnologi v praksi, pogovor bo tekel o etnologih in antropologinjah v podjetništvu.

Na tokratnem pogovoru nas bo zanimalo, kako se etnologi in antropologinje znajdejo v podjetništvu. Sodobno gospodarstvo temelji na samostojni pobudi in na načelu pridobitništva. Etnologija oz. kulturna/socialna antropologija na prvi pogled nima ničesar s tem, kvečjemu se odziva kritično na nebrzdano izkoriščanje. Pa vendar se moramo vprašati, ali podjetništvo ni integralni del naše vsakdanjosti in ali ni morda preveč preprosto spregledovati drugačnih oblik podjetništva, ne le socialnega.

O tem, kako je mogoče p(r)odajati antropološka znanja in veščine v podjetniški praksi, se bomo pogovarjali z Danom Podjedom (Ergo inštitut), Luno Jurančič Šribar (Skuhna), Martinom Fišerjem (Nova komunikacija) in Blažem Telbanom (Skrina), morda se nam pridružita še Alenka Bezjak (Ergo inštitut) in Marjan Batagelj (Postojnska jama).

Kula >>