Zibelka (1890, Gorenjska). Foto: Tomo Jeseničnik
Razstavna hiša
nedelja, 19. november 2023 - 16:00
1 ura 30 min

Nedeljski piškotek: muzejska druženja za vse generacije

Z napolnjenimi trebuščki po nedeljskem kosilu, se sprehodite do muzejske ploščadi na Metelkovi in se nam pridružite na prijetnem, radovednem, sproščenem, nasmejanem popoldanskem druženju ... Takšnem kot je nedelja sama!

Vsak mesec vas gosti drug muzej: Slovenski etnografski muzej (SEM), Muzej sodobne umetnosti Metelkova (+MSUM) ali Narodni muzej Slovenije (NMS) ... Skupaj bomo ob toplem napitku odpirali različne zgodovinske, umetnostne, etnološke teme, si ogledali aktualne razstave, raziskovali in veliko ustvarjali.

Na razstavi Prvih 100! bomo med stotimi predmeti poiskali zibelko, ki nam bo spregovorila skozi pravljico Medvedova hvaležnost. Mi pa bomo z izdelavo in ustvarjanjem oživeli glavnega junaka in se z njim podali na novo pustolovščino.

Obvezne prijave na blagajna@etno-muzej.si.

Vstopnina 5 eur.