Predavanje
Upravna hiša
ponedeljek, 8. oktober 2012 - 12:00

Muzeoforum, Slovensko muzejsko društvo

Tema jesenskega Muzeoforuma bo vloga muzejev pri ohranjanju dediščine v izvornem okolju. Gostujoči predavatelj José Gameiro prihaja iz Portugalske in je direktor Muzeja Portimaõ. V svojem predavanju bo izpostavil vlogo muzeja pri ohranjanju kulturne, industrijske in pomorske dediščine ter predstavil proces prenove in ponovne uporabe nekdanje tovarne ribjih konzerv v novi, muzejski postavitvi. Spregovoril bo o identiteti muzeja in o pomenu ter vlogi v okolju, kjer ima prevladujočo vlogo turistična industrija. Muzej je v letu 2010 prejel nagrado Sveta Evrope. Predavanje gosta bo v angleščini.

Iz slovenskega muzejskega bodo s svojimi prispevki sodelovali kolegi iz Pomorskega muzeja Piran, ki bodo orisali njihova prizadevanja pri »nastajanju« muzeja ribištva v Izoli ter spregovorili o izzivih in možnostih za tovrsten projekt. Spomin na izgubljeno industrijsko dediščino nekdanje tovarne ribjih konzerv Delamaris v Izoli danes ponazarja le ohranjen dimnik nekdanje tovarne.