Brez naslova. Foto: František Topič
četrtek, 14. marec 2019 - 18:00
2 uri
Prost vstop

Med dvema imperijema, odprtje razstave

Bosna in Hercegovina na fotografijah Františka Topiča 1885-1919

Slovenski etnografski muzej in Zemaljski muzej Bosne in Hercegovine vas prijazno vabita na odprtje gostujoče fotografske razstave Med dvema imperijema: Bosna in Hercegovina na fotografijah Františka Topiča 1885-1919, ki bo v četrtek, 14. marca 2019, ob 18. uri v SEM.

Fotografska razstava Františka Topiča iz zbirke Zemaljskega muzeja Bosne in Hercegovine na ogled postavlja več deset fotografij iz obsežne zbirke preko 5.000 steklenih plošč.

Fotografije predstavljajo muzejske predmete, družbeno kulturo, stavbno dediščino in njeno opremo, prizore iz vsakdanjega življenja, oblačilno kulturo ter prizore iz narave. Topič, sicer Čeh po rodu, velja za enega od pionirjev fotografije v Bosni in Hercegovini, ki je dobršen del svoje delovne dobe preživel v Zemaljskem muzeju BIH, najprej kot arhivski delavec, kasneje pa kot knjižničar, tajnik in fotograf.

Razstava bo na ogled do 26. maja 2019.

Sarajevo, Bistrik, 1906. Foto: František Topič Splavarjenje, neznana lokacija in leto. Foto: František Topič Dekle v tradicionalni katoliški noši, Prozor, 1898. Foto: František Topič Izvir reke Bosne, Sarajevo, 1897. Foto: František Topič