Delavnice
386 (0) 1 300 87 50 GSM: 386 (0) 31 728 955

Lynne Bruning: Uvod v čipkarsko elektroniko

Delavnica

Na delavnici bo Lynne Bruning predstavila osnove elektronike, programiranja in tradicionalnih čipkarskih tehnik ter na podlagi konkretnih primerov udeležencem predstavila temelje izdelovanja e-tekstilij. Udeleženci se bodo podrobno spoznali z osnovami delovanja elektrike, senzorjev, LED luči, prevodnih tekstilij, različnih mikrokontrolerjev in Arduina, podani pa bodo tudi nasveti kje najti najboljše materiale in priporočila do uporabnih spletnih tutorialov in delavnic za nadaljnja raziskovanja

Udeležba na delavnici je brezplačna. Število mest je omejeno, zato vas prosimo, da svojo udeležbo potrdite na delavnica@ljudmila.org  Delavnica bo potekala v angleškem jeziku, za udeležbo pa ni potrebno specifično predznanje.

Po delavnici bo sledil ogled razstave ČIPKAste vezi (vstopnina je 3 eur) z Saro Šabjan. Predstavila bo delovanje instalacije, ki so jo za razstavo pripravile Iniciativa ČIPka. Lynne Bruning je mednarodno uveljavljenja modna oblikovalka in ustvarjalka ter inovatorka na področju takoimenovane nosljive umetnosti, e-tekstilij in adaptivnih tehnologij. Poznamo jo predvsem po internetnih poučnih oddajah eTextile Lounge, ter kot dolgoletno izvršno producentko legendarnega festivala Burning Man. V svojem delu združuje diplomo iz nevrofiziologije, magisterij iz arhitekture ter različne tekstilne prakse, ki so globoko zakoreninjene v njeni družinski zgodovini, s čimer kreativno združuje svetove znanosti, tekstilij, mode in tehnologije. Njeni prepoznavni, inovativni in nagrajeni dizajni v tkaninah prepoznavajo več kot zgolj kos blaga ter odpirajo vrata v razumevanje kompleksnejših tehnologij oblikovanja interaktivnih površin današnjega časa.

Delavnica poteka v sodelovanju Društva Ljudmile in Zavodom Projekt Atol, Slovenskim etnografskim muzejem, Mednarodnim čipkarskim kongresom OIDFA,  podprlo pa ga je Ministrstvo za kulturo RS, Mestna občina Ljubljana in Veleposlaništvo ZDA v Sloveniji.

Prijave:
delavnica@ljudmila.org