ponedeljek, 15. marec 2010 - 9:00
7 ur 30 min

Ljudski ples in pesem, seminar za učitelje in vzgojitelje

V šolskem letu 2009 / 2010 smo v Slovenskem etnografskem muzeju v sodelovanju z Zavodom Etnika pripravili več seminarjev in delavnic za učitelje, vzgojitelje, študente… in tiste, ki bi pri svojem delu z otroki radi razširili znanje na področju ljudskega plesa in pesmi.

Seminarje in delavnice pripravlja in vodi Mojca Leben, mag. umetnostne zgodovine, vodja otroških programov in izobraževanj v Zavodu Etnika, izvedenka za ustvarjalni gib in neverbalno komunikacijo. Kot zunanja strokovna sodelavka sodeluje v projektih ZŠ RS in MŠŠ RS, sodeluje s Slovenskim etnografskim muzejem, Narodno galerijo, Art centrom pri Pionirskem domu Ljubljana….. Izbor plesov in poučevanje pripravlja Zmago Leben, direktor Zavoda Etnika, kulturni delavec, korepetitor in koreograf.

Udeleženci teoretično in praktično pridobijo izhodišča za uporabo plesnega, glasbenega in pevskega izročila pri vsakodnevnem delu z otroki.

V ponedeljek, 15. marca 2010 bo od 9.00 do 16.30
potekal zadnji celodnevni seminar v tem šolskem letu
LJUDSKI PLES IN PESEM : TRADICIJA IN USTVARJALNOST ZA SODOBNI ČAS

Na seminarju bodo obravnavani trije vidiki srečevanja otrok s plesno, pevsko in glasbeno dediščino:
- ustvarjalno gibanje ob ljudski glasbi
- ljudski ples, primeren za uporabo v skupini, razredu
- ljudsko plesno – pevske igre

Cena seminarja je 50,00 EUR.

Plačilo: z naročilnico ali plačilom na recepciji Slovenskega etnografskega muzeja.
Prijave na seminar zbiramo do četrtka, 11. marca 2010.

Seminar bo potekal v upravni hiši Slovenskega etnografskega muzeja
Metelkova 2, Ljubljana.

Udeležencem priporočamo udobno obutev!

Informacije in pisne prijave:
Sonja Kogej Rus
Vodja pedagoško – andragoške službe SEM