Dr. Branislava Sušnik
Spletna stran SEM
torek, 20. april 2021 - 18:00
1 ura
Etnografski muzej Andrés Barbero Asuncion  (Museo etnographico Andrés Barbero)
Univerza na Primorskem, Fakulteta za humanistične študije
Ministrstvo za kulturo

La Doctora: Življenje in delo slovenske znanstvenice v Paragvaju, odprtje razstave

Slovenski etnografski muzej vas vljudno vabi na virtualno odprtje razstave La Doctora, ki je posvečena dr. Branislavi Sušnik (1920 – 1996), pomembni raziskovalki slovenskega porekla, ki je svojo znanstveno in raziskovalno delo s področja etnologije, antropologije in etnolingvistike posvetila staroselskim ljudstvom Paragvaja.

Virtualno odprtje razstave bo v torek, 20. aprila 2021, ob 18.00 in bo potekalo na YouTube kanalu SEM.

Častni pokrovitelj razstave La Doctora: Življenje in delo slovenske znanstvenice v Paragvaju je predsednik Republike Slovenije Borut Pahor.

Nagovori:

Natalija Polenec, direktorica Slovenskega etnografskega muzeja

dr. Ignacija Fridl Jarc, državna sekretarka na Ministrstvu za kulturo RS

dr. Stanislav Raščan, državni sekretar na Ministrstvu za zunanje zadeve RS

Nj. Eksc. g. Juan Francisco Facetti, veleposlanik Paragvaja v Sloveniji s sedežem na Dunaju

Bogdan Batič, namestnik vodje Delegacije EU v Paragvaju

Adelina Pusineri, direktorica Etnografskega muzeja dr. Andrés Barbero

dr. Marija Mojca Terčelj, avtorica razstave, Univerza na Primorskem, Fakulteta za humanistične študije

dr. Tanja Roženbergar, vodja razstavnega projekta, Slovenski etnografski muzej

Povezuje: dr. Tanja Roženbergar, prevod iz španščine v slovenščino: dr. Jasmina Markič

Na odprtju bo predpremierno predvajan 24 minutni dokumentarni film Spomini na Branislavo Sušnik. Avtor: Diego Segovia Palau, Paragvaj. Prevod filma so pripravili študenti magistrskega študija hispanistike, Oddelek za romanske jezike in književnosti, Filozofska fakulteta, Univerza v Ljubljani.

Razstava bo na ogled do konca leta 2021.

Vabilo na odprtje