Seminar
torek, 12. september 2017 - 9:00
4 ure 15 min

Kulturno sodelovanje prek meja. Fokus: kulturna dediščina

Informativni seminar

Programi EU se predstavijo na enem mestu:
Evropska kohezijska politika, Evropsko teritorialno sodelovanje, Finančni mehanizem EGP in Ustvarjalna Evropa

9.00-9.30 Registracija in kava
9.30-9.40 Pozdravni nagovor, dr. Tanja Roženbergar, dir., Slovenski etnografski muzej
Potek dogodka, Mateja Lazar, zavod Motovila / CED Slovenija
9.40-10.10 Operativni program EKP, programi Evropskega teritorialnega sodelovanja 2014–2020 in Finančni mehanizem EGP: Irena Marš, vodja Službe za izvajanje kohezijske politike, Ministrstvo za kulturo
10.10-11.15 V praksi: primeri sofinanciranih projektov

1. Dostopnost do kulturne dediščine ranljivim skupinam (dr. Bojana Rogelj Škafar, Slovenski etnografski muzej)
  2. Doživljajsko razstavišče Ljubljanica (Irena Šinkovec, Mestni muzej Ljubljana)
  3. CLAUSTRA in CLAUSTRA+ (dr. Katharina Zanier, Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije)
  4. Podonavska platforma za kulturo – Ustvarjalni prostori 21. stoletja (Tanja Kos, Motovila)

11.15-11.30 Odmor za kavo in prigrizek
11.30-11.45 Evropsko leto kulturne dediščine 2018: Maja Dimitrovski, Nacionalna koordinatorka ELKD2018 na Ministrstvu za kulturo
11.45-12.15 Ustvarjalna Evropa in razpis za projekte sodelovanja 2018: Maša Ekar, Motovila
12.15-13.15 V praksi: primeri sofinanciranih projektov

1. SWICH – Sharing a World of Inclusion, Creativity and Heritage (dr. Bojana Rogelj Škafar, Slovenski etnografski muzej
  2. Simboli – Kultura smrti in kultura življenja (mag. Lidija Pliberšek, dir. Pogrebnega podjetja Maribor in predsednica Združenja evropsko pomembnih pokopališč ASCE)
  3. EMEE – Muzeji razstavljajo Evropo (Urška Purg, Muzej novejše zgodovine Slovenije)
  4. diStory – Digitalne zgodbe starih zgodovinskih mest (Aleksandra Ažman, Muzeji radovljiške občine in Mateja Hafner Dolenc, Združenje zgodovinskih mest Slovenije)