Upravna hiša
ponedeljek, 20. oktober 2014 - 9:00

Kulturna dediščina, ples in glasba, seminar za učitelje in vzgojitelje

Tudi v letošnjem šolskem letu Slovenski etnografski muzej v sodelovanju z zavodom Etnika in mag. Mojco Leben pripravlja seminarje na tematiko ljudskega plesnega in glasbenega izročila. Namenjeni so učiteljem in vzgojiteljem, ki želijo pridobiti teoretična in praktična izhodišča za uporabo plesnega, glasbenega in pevskega izročila pri vsakodnevnem delu z otroki.

Štirje letni časi: ljudski ples, pesem, glasba ter šege in navade skozi koledarsko leto in štiri slovenske pokrajine

Udeleženci seminarja bodo spoznali nekatere šege, navade, ples in pesmi povezane s pomladno-poletnim časom in njihovo uporabo v vrtcu in šoli. Seznanili se bodo z vsebinskimi izhodišči šeg in  z njimi povezanega ljudskega plesa ter dobili številne zasnove za razvijanje podanih vsebin na raznih področjih svojega dela (likovno ustvarjanje, naravoslovje, slovenski jezik …).

Udeležencem priporočamo udobna oblačila in obutev!

Informacije in pisne prijave:
Metelkova 2, Ljubljana
Sonja Kogej Rus