Filozofska fakulteta
Upravna hiša
torek, 9. september 2014 - 10:00

KORAI, Komercialna razstava: analiza in inoviranje, okrogla miza

Vabljeni na okroglo mizo s predstavitvijo projekta KORAI, Komercialna razstava: analiza in inoviranje, ki bo v torek, 9. septembra 2014, ob 10. uri v predavalnici Slovenskega etnografskega muzeja.

Projekt KORAI je nastal na pobudo štirih oddelkov Filozofske fakultete v Ljubljani: Oddelka za arheologijo, Oddelka za etnologijo in kulturno etnologijo, Seminarja za heritologijo in Oddelka za umetnostno zgodovino. Projekt poteka v sodelovanju z Gospodarskim razstaviščem in pod pedagoškim mentorstvom doc. dr. Jožeta Hudalesa (Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo).

V prvem delu bo podrobneje predstavljen projekt KORAI, metodologija dela ter rezultati - smernice za izboljšanje razstavnih projektov v ne/muzejskem okolju.  V drugem delu bo pod vodstvom moderatorja potekalo vrednotenje predstavljenih smernic in odprta diskusija o temah, ki so v projektu centralne ali pa se jih projekt dotika: trendi organizacije razstav, primerjava potujočih razstav z nepotujočimi, komercializacija razstav, soočanje muzejev z gospodarsko krizo ipd.

Filozofska fakulteta