Utrinek s spletne razstave
torek, 3. november 2020 - 12:00
1 ura
Prost vstop

Kjer so čebele doma, odprtje spletne razstave

Prijazno vas vabimo na odprtje spletne razstave Slovenskega etnografskega muzeja Kjer so čebele doma, v torek, 3. novembra 2020 ob 12.00 v Etnografski muzej Zagreb.

Odprtje razstave bo na spletu potekalo v živo preko YouTube kanala SEM, pridružite se nam s klikom na https://www.youtube.com/user/etnomuzej.

Razstava bo na ogled na portalu Etnografskega muzeja Zagreb (www.emz.hr) in Slovenskega etnografskega muzeja (www.etno-muzej.si/cebele).

Razstavo Kjer so čebele doma je Slovenski etnografski muzej prvič postavil na ogled leta 2018 in je z njo obeležil prvi Svetovni dan čebel. Spletna razstava sledi strukturi fizične razstave. S fotografijami, besedili in videi razkriva zbirke SEM, osredotočene na bivališča čebel, podaja informacije o avtohtoni kranjski čebeli, predstavi najpomembnejše osebnosti in dosežke v zgodovini čebelarstva na Slovenskem, predstavlja panje, čebelnjake in poslikane panjske končnice.

Vabljeni k ogledu!

VabiloVabilo v hrvaškem jeziku