Predavanje
Grad Kromberk
Grajska cesta 1
Nova Gorica.

Kako snemati nesnovno kulturno dediščino?

Predavanje na gradu Kromberk, Nova Gorica

Goriški muzej Vas v sodelovanju s Slovenskim etnografskim muzejem prijazno vabi na predstavitev knjige in filmov o nesnovni kulturni dediščini.

Kustodinja za etnografski film v Slovenskem etnografskem muzeju Nadja Valentinčič Furlan bo predstavila spoznanja dvojezične monografije Dokumentiranje in predstavljanje nesnovne kulturne dediščine s filmom in kratke filme o nesnovni kulturni dediščini za slovenski Register tovrstne dediščine. Izobraževalni dogodek je namenjen nosilcem nesnovne kulturne dediščine, lokalnim snemalcem, etnologom in ljubiteljem. Slovenski etnografski muzej, Koordinator varstva nesnovne kulturne dediščine v Sloveniji, želi v sodelovanju z območnimi muzeji teorijo in prakso približati ljudem, ki razmišljajo o dokumentiranju dediščine s filmom.