Logotip festivala
386 (0) 1 300 87 50 GSM: 386 (0) 31 728 955
Prost vstop

Jenkret je biv … jen Gašper Križnik

pripovedovanje za majhne in velike

Gašper Križnik (1848 – 1904) ni bil le čevljar in trgovec, temveč tudi ljubiteljski zbiralec preko dvesto pravljic, povedk, anekdot, opisov šeg in navad iz domačega kraja Motnika in okolice.

Tej majhni vasici na koncu Tuhinjske doline je prav s svojo srčnostjo in ljubeznijo do ljudskega izročila, predvsem do pravljic, postavil pomemben mejnik v njeni kulturni dediščini. Tako je zaznamoval ne le domači, temveč širši slovenski prostor, njegova zapuščina pa se še kako živo odseva v današnjem času. Njegovemu delu je posvečen Križnikov pravljični festival Jenkret je biv, ki vsak drugi vikend v juniju privabi veliko obiskovalcev. Pripovedovalci in sodelavci festivala vam bodo natrosili cel kup Križnikov pravljic.

Pripovedujejo: Špela Regulj, Katarina Nahtigal, Breda Podbrežnik Vukmir, duo Vroča župa in Motničan Jože Keršič.

Logotip festivalaVabilo