Upravna hiša
torek, 22. oktober 2013 - 9:30
2 uri 30 min

Javna predstavitev mnenj na temo SPREMEMB IN DOPOLNITEV ZAKONA O ROMSKI SKUPNOSTI V REPUBLIKI SLOVENIJI in odprtje razstave Rom je v vsakem izmed nas!

Na podlagi Resolucije o normativni dejavnosti (Uradni list RS, št. 95/09) in sprejetih prioritetnih nalog Komisije Vlade RS za zaščito romske skupnosti z dne 31. 1. 2013 ter 4. 9. 2013 Urad Vlade RS za narodnosti organizira

JAVNO PREDSTAVITEV MNENJ
na temo
SPREMEMB IN DOPOLNITEV
ZAKONA O ROMSKI SKUPNOSTI V REPUBLIKI SLOVENIJI
,
ki bo v torek, 22. oktobra 2013 od 9.30 do 12.00 ure
v dvorani Upravne hiše Slovenskega etnografskega muzeja, Ljubljana, Metelkova 2.

Namen javne predstavitve mnenj je pridobiti mnenja in stališča strokovne in širše javnosti v zvezi z omenjeno temo.

Javna predstavitev mnenj naj bi podala odgovore na naslednja vprašanja:

1. Katere so posebne pravice romske skupnosti v Republiki Sloveniji in kateri naj bodo posebni ukrepi, ki bodo omogočili izboljšanje izhodiščnega položaja pripadnic in pripadnikov romske skupnosti v primerjavi z večinskim prebivalstvom?
  2. Katere vsebine naj ureja krovni zakon in katere področna zakonodaja?
  3. Kakšna naj bo sestava krovne organizacije romske skupnosti v Republiki Sloveniji, da bo učinkoviteje opravljala z zakonom in poslovnikom določene naloge?

***

Udeleženke in udeležence, ki bodo na javni predstavitvi mnenj aktivno sodelovali, prosimo, da izpolnijo priloženo prijavnico in jo skupaj s svojim pisnim prispevkom posredujejo Uradu Vlade RS za narodnosti najkasneje do 15. oktobra 2013 na elektronska naslova gp.un@gov.si in maja.mamlic@gov.si.

Udeleženke in udeležence, ki bodo na dogodku aktivno sodelovali, prosimo, da na prijavnici, ki je priloga tega vabila, navedejo, o katerem vprašanju želijo razpravljati, in navedejo naslov prispevka, ki ga želijo predstaviti. Prosimo, da svojo ustno predstavitev omejijo na največ 7 minut.

***

Po končani javni predstavitvi mnenj vas skupaj z Zvezo romske skupnosti Slovenije Umbrella-Dežnik, Romskim informacijskim centrom Anglunipe in Slovenskim etnografskim muzejem vabimo na

odprtje fotografske razstave
»ROM JE V VSAKEM IZMED NAS!«,
ki bo v torek, 22. oktobra 2013 ob 12.00 uri

Fotografsko razstavo bosta odprla predsednik Zveze romske skupnosti Slovenije Umbrella-Dežnik in predsednik Romskega informacijskega centra Anglunipe, Haris Tahirović, ter fotoreporter Jaka Gasar.

Tamara Vonta
                                                                       DRŽAVNA SEKRETARKA