sreda, 16. december 2015 - 18:00

Gledam širše, vidim več 2015

Razstava fotografij, 16. december 2015 - 18. januar 2016, Kavarna SEM

Že drugo leto zapored se je odvijal projekt Gledam širše, vidim več. Njegov namen je organizirati družbeno angažirane delavnice, na katerih spoznavate priseljence iz različnih držav, ki opravljajo razne poklice – ki torej živijo in delujejo v Ljubljani.

Letošnje izbrane fotografije in podelitev certifikatov udeležencem / fotografom bo v torek, 16. decembra ob 18.00 v Kavarna SEM, Slovenskega etnografskega muzeja, na Metelkovi 2 v Ljubljani. Razstavljene bodo fotografije mladih (čemur je namenje projekt), ki so se preselili v Ljubljano iz vseh koncev sveta.

Te zgodbe so bile osnova za ponovno spoznavanje in odkrivanje Ljubljane skozi fotografski objektiv. Pri tem je udeležencem projekta kot mentor svetoval priznani fotograf Matjaž Tančič.

Obenem bomo predstavili tudi fotografije, ki so nastale v okviru projekta Gledam širše, vidim več, leta 2014.

Fotografije so na ogled tudi na ekranu v InfoŠKUC (Stari trg 21, Ljubljana) in na urbani razstavi na mestih povezanih z našimi gosti (okrepčevalnica Falafel na Trubarjevi 40, Galerija Diwan na Karunovi 10, Hiša svetov v KOŽ na Kersnikovi 2, Mesto žensk na Metelkovi 6 in Društvo slovenskih pisateljev na Tomšičevi 12)

Projekt je bil finančno podprt s strani Mestne občine Ljubljana, Urada za mladino.

Za več informacij: http://www.zavod-voluntariat.si/nekategorizirano/oci-na-peclje-da-bomo-videli-vec/