Vabilo
sobota, 18. maj 2019 - 11:30
1 ura

Državni muzeji Slovenije 2019, odprtje skupne razstave nacionalnih muzejev Slovenije na ploščadi pred SEM

Ob praznovanju Mednarodnega muzejskega dne na temo Muzeji kot kulturna središča. Prihodnost tradicije Vas vljudno vabimo na odprtje skupne razstave
Državni muzeji Slovenije 2019
National Museums of Slovenia 2019

Z izbranimi podobami iz bogatih in raznolikih muzejskih zbirk se predstavlja 13 slovenskih državnih muzejev: MG+MSUM (Moderna galerija in Muzej sodobne umetnosti Metelkova), Muzej krščanstva na Slovenskem, Muzej novejše zgodovine Slovenije, Muzej za arhitekturo in oblikovanje, Narodna galerija, Narodni muzej Slovenije, Prirodoslovni muzej Slovenije, Slovenska kinoteka, Slovenski etnografski muzej, Slovenski gledališki inštitut – Gledališki muzej, Slovenski šolski muzej, Tehniški muzej Slovenije in Vojaški muzej slovenske vojske.

Vabimo vas, da nas obiščete in z nami soustvarjate prihodnost tradicije.

Razstavo bosta odprla
Suay Aksoy, predsednica Mednarodnega muzejskega komiteja ICOM in