Dediščina starega Egipta: Fotografski arhiv Güntherja & Ingrid Hölbl, odprtje razstave
Prvo nadstropje razstavne hiše
četrtek, 29. junij 2023 - 18:00
1 ura
Prost vstop

Slovenski etnografski muzej (SEM), Vas vljudno vabi na odprtje fotografske razstave Dediščina starega Egipta: Fotografski arhiv Güntherja & Ingrid Hölbl, ki bo v četrtek, 29. junija ob 18.00, v SEM.

Decembra leta 2021 je Slovenski etnografski muzej pridobil obsežen fotografski arhiv kulturne dediščine Egipta in zahodnega Sredozemlja. Arhiv sta muzeju podarila zakonca mag. Ingrid in prof. dr. Günther Hölbl iz Avstrije. Egiptolog prof. dr. Günther Hölbl je že leta 1974 začel s sistematičnim fotografiranjem arheoloških najdišč in ustvaril okoli 14.000 diapozitivov. Na razstavi bo prikazan izbor fotografij egipčanskih svetišč in grobnic, ki se nahajajo ob reki Nil, na rečnih otokih in v puščavskih oazah.

Avtorji razstave so dr. Marko Frelih, prof. dr. Günther Hölbl in dr. Urška Furlan.

Na ogled do 27. avgusta 2023.

Vabilo