Bosi. Obuti. Sezuti.
1 ura
386 (0) 1 300 87 50 GSM: 386 (0) 31 728 955

Bosi. Obuti. Sezuti., brezplačno vodstvo z avtorico

Ob Mednarodnem muzejskem dnevu vas vabimo na strokovno vodstvo po razstavi Bosi. Obuti. Sezuti. z njeno avtorico dr. Janjo Žagar (SEM). Prost Vstop!

Razstava Bosi. Obuti. Sezuti. govori o sobivanju nog in obuval, njihovih spremenljivih oblikah in pomenih v prostoru in času ter njihovih vlogah v organizaciji individualnih mikro svetov. Razstavna pripoved izhaja iz univerzalno človeškega, opredmetena pa je z muzejskim in zasebnim gradivom, pričevalnim za slovenske in deloma evropske razmere. Mestoma jo dopolnjujejo »eksoti« zunajevropskih kultur in gradivo, ki sodi v sodobni globalni svet.

Število oseb na vodstvu je omejeno. Najave so obvezne na blagajna@etno-muzej.si ali v delovnem času muzeja na T: 01 / 3008 745. Po opravljeni rezervaciji svojo vstopnico lahko prevzamete na recepciji SEM na dan dogodka do 16.45.