Letak
nedelja, 19. maj 2019 - 11:00
2 uri
Ruski etnografski muzej

Amuleti in simboli Sibirskih šamanov, vodstvo po razstavi Šamani ljudstev Sibirije z dr. Markom Frelihom - VSA MESTA ZASEDENA

Vabljeni na strokovno vodstvo po gostujoči razstavi Ruskega etnografskega muzeja Šamani ljudstev Sibirije, vodil bo dr. Marko Frelih, strokovni sodelavec razstave.

Razstava pripoveduje o šamanizmu, edinstvenemu fenomenu svetovne civilizacije, kot mitološki predstavi o svetu ljudstev Sibirije in ruskega Daljnega vzhoda na koncu 19. in začetku 20. stoletja, katerega nosilci so šamani, posredniki med nebom in zemljo.

Sveti predmeti skupaj s fotografijami, zvoki in filmom o šamanskih obredih prikazujejo tisto posebno medsebojno povezanost, ki nas ob pojavu sibirskega šamanizma preseneča in navdihuje: nerazdružljivo vez med človekom, naravo in kulturno tradicijo.

Prijava na vodeni ogled je obvezna, število je omejeno.

Prijave na: blagajna@etno-muzej.si

Vstopnina: 6 / 3 eur