Pandolo na ploščadi pred SEM. Foto: A. Jerin, 2015
sobota, 20. avgust 2016 - 10:00
9 ur

4. pandolo turnir SEM in 6. turnir državnega prvenstva v igri Pandolo

SEM v sodelovanju z Zvezo društev igre Pandolo Slovenije že četrto leto zapored organizira
Pandolo turnir SEM, ki je del državnega prvenstva v igri pandolo (6. tekmovalni dan) in predstavlja uradni Pandolo dogodek v Ljubljani.

Ekipe se potegujejo za zmago na turnirju, končna uvrstitev ekip pa se pretvori v točke za skupno lestvico državnega prvenstva. Letos bo na Pandolo turnirju SEM sodelovalo med 8 in 12 ekip.

Slovenski etnografski muzej in Zveza društev igre Pandolo Slovenije Vas vabita na

4. PANDOLO  TURNIR SLOVENSKEGA ETNOGRAFSKEGA MUZEJA
in 6. turnir državnega prvenstva v igri Pandolo,

v soboto, 20. avgusta 2016 med 10.00 in 19.00
na igrišču ŠD Tabor, Tabor 13, Ljubljana
(igrišče nasproti Slovenskega etnografskega muzeja).

Program:
9.30 Prijava ekip
10.00 Predstavitev tekmovalnih ekip in otvoritveni udarec
10.00 - 19.00 Pandolo turnir
19.00 Podelitev nagrad

V primeru slabega vremena dogodek odpade.

Slovenski etnografski muzej v vlogi Koordinatorja varstva nesnovne kulturne dediščine sodeluje s skupnostmi, ki dediščino prenašajo iz roda v rod, ter jim pomaga pri njenem ohranjanju in predstavljanju. Marca 2013 je bila igra pandolo vpisana v Register nesnovne kulturne dediščine.

Pandolo je tradicionalna istrska družabna in športna igra, v kateri dve ekipi tekmujeta v osvajanju ozemlja. Igra je dobila ime po ošiljeni leseni paličici pandolo, ki jo igralci odbijajo z leseno palico maco in tako osvajajo igrišče. Po izvoru velja za pastirsko igro, ki so se jo otroci in madina do 60. let 20. stoletja igrali na dvoriščih, ulicah in trgih istrskih vasi in mest, nato pa so jo ponovno oživili leta 1993 na Primorskem, od koder se je njena priljubljenost razširila po vsej Sloveniji.

Vabljeni na športno-kulturni dan!

Informacije in kontakt:
Martin Stražar, Zveza društev igre Pandolo Slovenije
M: +386 40 289 189, E: martin@dolga-storija.si, www.pandolo.si

Nagrade za zmagovalne ekipe tretjega Turnirja SEM v igri pandolo. Foto: A. Jerin, 2015Pandolo na ploščadi pred SEM. Foto: A. Jerin, 2015  Predstavitev sodelujočih ekip. Foto: A. Jerin, 2015  Začetek igre na ploščadi pred SEM. Foto: A. Jerin, 2015