Plečnikova sveča
28. junij 2022

Plečnikova sveča

Tudi v Trgovini SEM se v Plečnikovem letu ob razstavah Plečnikova Lectarija in Zlata doba Plečnikove arhitekture poklanjamo velikemu mojstru. V njeni ponudbi izpostavljamo Plečnikovo svečo PAX svečarne Stele.

Ročno oblikovane sveče v treh različnih barvah z različnimi figurativnimi voščenimi odlitki so preplet tradicije rokodelstva in edinstvene likovne govorice arhitekta Jožeta Plečnika.

PAX svečarna Stele, ki izvira iz dolgoletne družinske tradicije svečarstva, katerega začetki segajo v leto 1701, sveč izdeluje po postopkih, ki jih je predlagal slavni arhitekt.

Izpostavljamo tudi unikatni darili:

• Črno-bele fotografije z motivi Plečnikovih del iz Dokumentacije SEM. Fotografije so za to priložnost bile razvite v muzeju na fotografski papir po klasičnem analognem postopku iz originalnih negativov, ki jih hrani SEM.
  • Ajdovi srčki z medom in malinovim nadevom, fino pekovsko pecivo, ki je nastalo po posebni recepturi pekarne Biotehniškega izobraževalnega centra Ljubljana - BIC Ljubljana.

Trgovina SEM je odprta vsak dan razen ponedeljka od 10h-18h, v  četrtek od 10h-20h.

V njej najdete še veliko drugih izdelkov izjemnih slovenskih rokodelcev!