Nedeljski piškotek
22. september 2023

Nedeljski piškotek

muzejska druženja za vse generacije

Pričnemo že to nedeljo, od 16.00 do 17.30!

Z napolnjenimi trebuščki po nedeljskem kosilu, se sprehodite do muzejske ploščadi na Metelkovi in se nam pridružite na prijetnem, radovednem, sproščenem, nasmejanem popoldanskem druženju ... Takšnem kot je nedelja sama!

Vsak mesec vas gosti drug muzej: Slovenski etnografski muzej (SEM), Muzej sodobne umetnosti Metelkova (+MSUM) ali Narodni muzej Slovenije (NMS).

Skupaj bomo ob toplem napitku odpirali različne zgodovinske, umetnostne, etnološke teme, si ogledali aktualne razstave, raziskovali in veliko ustvarjali.

Nedelja, 24. september | 16.00-17.30 | +MSUM, Maistrova 3 | O čem sanjajo krokodili? Spoznali bomo zanimiva dela sodobnih umetnikov z raznih koncev sveta (Gaza, Jeruzalem, Jisr al Zarqa, Madždal Šams, Puchuncavi, Ramala, Santiago, Zahodna Papua, ...) in poskušali odkriti, o čem sanjajo krokodili? Na delavnici se bomo lotili izdelave torbic iz "krokodilje kože". Obvezne prijave na izobrazevanje@mg-lj.si. Cena nedeljskega muzejskega druženja po ceniku muzeja +MSUM: 10 eur družinska vstopnica oz. 5 eur posamezna vstopnica.