Lesen kipec Sedečega premišljujočega Kristusa
18. september 2023

Na obisku doma

V podružnični cerkvici sv. Katarine v Mali Stari vasi pri Grosupljem je bila včeraj žegnanjska nedelja, ki jo je vodil župnik g. Martin Golob.

Ob tej priložnosti je kustosinja SEM dr. Bojana Rogelj Škafar predstavila lesen kipec Sedečega premišljujočega Kristusa, ki ga hranimo v muzeju, in izhaja iz Male Stare vasi. V vasi, kjer je krasil fasado Kajžarjeve hiše, ki je danes ni več, so ga dokumentirali člani 2. Orlove terenske ekipe leta 1949, kot dar ga je muzej pridobil leta 1950. Na pobudo domačinke Eve Žnidaršič je bil tako kipec za kratek čas ponovno na ogled krajanom vasi, od koder izvira.

Foto: mag. Janez Rogelj

Dr. Bojana Rogelj Škafar.Martin Golob z lesenim kipcem Sedečega premišljujočega Kristusa.Dr. Bojana Rogelj Škafar, Martin Golob in Eva Žnidaršič.Podružnična cerkvica sv. Katarine v Mali Stari vasi pri Grosupljem.