Danes praznujemo svetovni dan čebel!
20. maj 2022

Danes praznujemo svetovni dan čebel!

Ste že opazili plakat, ki ga je SEM pripravil v okviru urbane razstave muzejskih plakatov MOČ MUZEJEV?

Na plakatu je uporabljena fotografija iz začetka 20. stoletja, ki jo hrani dokumentacija SEM. Na njej je predstavljeno, kako so nekoč na krošnjah prenašali kranjiče na pašo.

Prevažanje čebel iz krajev s slabšo pašo na boljša pasišča, zlasti gozdna, je na Slovenskem večstoletna tradicija. V Sloveniji namreč ni krajev, kjer bi bilo dovolj paše vso čebelarsko sezono.

Razstava SKRITA MOČ MUZEJEV, ki jo v sodelovanju z muzeji organizira ICOM Slovenija, je na ogled na plakatnih mestih Tam Tam po Sloveniji med 17. in 30. majem.

SEM vabi danes ob 15.30 na praznovanje Svetovnega dneva čebel z Mednarodnim združenjem kmetijskih muzejev AIMA,  in sicer vabi na spletno predavanje Primeri dobrih praks v trajnostnem čebelarstvu.

Na predavanje se lahko prijavite še do 12.00, na e-naslov aimalecturesreg@gmail.com. Po prijavi pred dogodkom prejmete Zoom povezavo za srečanje.

Udeležba je brezplačna.

Predavanja predavateljev iz Slovenije, Avstrije in Poljske bodo v angleščini.