5. julij 2023
Blog

Danes poteka v SEM kolokvij Raziskovanje egipčanske kulturne dediščine v Sloveniji

Z nagovori so ga odprli Natalija Polenec, direktorica SEM, prof. dr. Gregor Majdič, rektor Univerze v Ljubljani, predstavnik Veleposlaništva Egipta v Sloveniji in prof. dr. Matija Strlič, predsednik Usmerjevalnega odbora E-RIHS Slovenija.

Po pozdravnem delu se je v dvorani SEM pričela okrogla miza Dediščinsko raziskovanje med Egiptom in Slovenijo, ki jo moderirata dr. Marko Frelih (SEM) in prof. dr. Matija Črešnar (FF, UL).

Govorci na okrogli mizi so:

• prof. dr. Jan Ciglenečki (FF UL; Inštitut za meniške študije in kontemplativne vede, Slovenija),
  • dr. Hassan Ebeid, sodelavec Marie Skłodowska-Curie (FKKT, UL),
  • prof. dr. Abdelrazek Elnaggar, znanstveni svetnik (FKKT, UL),
  • dr. Urška Furlan, egiptologinja (Univerza Swansea, Wales, VB),
  • dr. Eva Ilec, vodja konservatorskega oddelka (Pokrajinski muzej Ptuj-Ormož),
  • prof. dr. Irena Lazar, vodja UNESCO katedre, dekanja (FHŠ, UP),
  • Lucija Čakš Orač, Občina Šmarje pri Jelšah,
  • Miran Pflaum (Narodni muzej Slovenije),
  • Mitja Pekeč in Tea Podobnik (Mestna občina Nova Gorica),
  • prof. dr. Mimi Urbanc, namestnica direktorja Centra za raziskovalno dejavnost SAZU in
  • prof. dr. Anja Zalta (FF, UL).

Dogodek spremlja novo fotografsko razstavo Dediščina starega Egipta: Fotografski arhiv Güntherja in Ingrid Hölbl, ki je na ogled v SEM do 27. avgusta.

Kolokvij Raziskovanje egipčanske kulturne dediščine v Sloveniji. Foto: Irena Plešivčnik.Kolokvij Raziskovanje egipčanske kulturne dediščine v Sloveniji. Foto: Irena Plešivčnik.Kolokvij Raziskovanje egipčanske kulturne dediščine v Sloveniji. Foto: Irena Plešivčnik.Kolokvij Raziskovanje egipčanske kulturne dediščine v Sloveniji. Foto: Irena Plešivčnik.Kolokvij Raziskovanje egipčanske kulturne dediščine v Sloveniji. Foto: Irena Plešivčnik.Kolokvij Raziskovanje egipčanske kulturne dediščine v Sloveniji. Foto: Irena Plešivčnik.Kolokvij Raziskovanje egipčanske kulturne dediščine v Sloveniji. Foto: Irena Plešivčnik.