Kanika Gupta
15. september 2021
Vstop prost!

My Life, My Music / Moje življenje, moja glasba s Kaniko Gupta

Radio Slovenia International je v mesecu avgustu 2021 v oddaji My Life, My Music / Moje življenje, moja glasba gostil umetnostno zgodovinarko Kaniko Gupta, aktivistko v rezidenci v Slovenskem etnografskem muzeju.

Kanika je predstavila rezidenco, ki je vključevala katalogiziranje in raziskovanje muzejske indijske zbirke ter obsežno komuniciranje z občinstvom ob predvajanju njenega avtorskega dokumentarnega filma in izvajanju umetniškega performansa. V intervjuju je Kanika razmišljala tudi o indijski zgodovini in sodobnih izzivih, s katerimi se država sooča, prav tako pa je za poslušalce pripravila pester nabor pesmi, tako tradicionalnih, ljudskih kot modernih, vključila pa je tudi filmsko glasbo.

Intervju lahko poslušate tukaj

Seznam pesmi, ki jih je Kanika izbrala, je na voljo tukaj:

1. Prem Jogan ban ke, Mughal e Azam
  2. Ketaki Gulam Juhi * Spring and names of Indian flowers
  3.  Dil hoom hoom kare, Bhupendra Hazarika
  4.  Rajasthani folk, Nitu Khair Manga by Mukhtiyar Ali
  5.  Neele neele ambar par, under the blue sky
  6.  Mehbooba, from famous film Sholey
  7.  Nusrat Fateh Ali Khan, Sochta hun ke wo kitne massom the
  8.  Maar Dala, the grand finale, the not so happy love story, the eternal Devdas