Ob mizi z Ivanom Ivačičem (1921—1984), prvim TV kuharskim zvezdnikom
6. marec 2022
Logotip SEM

Ob mizi z Ivanom Ivačičem (1921—1984), prvim TV kuharskim zvezdnikom

»Laže je kritizirati, kot pa dobro skuhati …«

Gostujoča razstava Posavskega muzeja Brežice je na ogled ob razstavi Slovenskega etnografskega muzeja MI ZA mizo: od snovnega do simbolnega.

Razstava predstavlja izjemno življenje Ivana Ivačiča, ki je kot prvi kuharski mojster s svojo kuharsko oddajo »vstopal« v slovenske domove med letoma 1960 in 1975.

Z njegovimi osebnimi predmeti, ki jih je Posavskemu muzeju Brežice podaril predvsem njegov sin Peter Ivačič, posnetki oddaj, kuharskimi knjigami, fotografijami in dokumenti je predstavljeno njegovo pestro življenje, ki ga še vedno »živijo« njegove kuharske knjige – prva je izšla leta 1965, zadnji ponatis pa leta 2021 ob 100-letnici rojstva.

Pripravil: Posavski muzej Brežice s podporo Petra Ivačiča in Barbare Ivačič ter v sodelovanju z Valvasorjevo knjižnico Krško.
Arhiv oddaj: RTV Slovenija.
Oblikovanje: Polona Zupančič.