Čipkaste vezi
23. januar 2020
386 (0) 1 300 87 50 GSM: 386 (0) 31 728 955

Zimske počitniške delavnice v SEM

Zimske klekljarske počitniške delavnice v SEM

Torek – četrtek, 18. – 20. februar 2020, 9.00 – 13.00

Počitnice so pred vrati in zakaj se ne bi v tem času prepletli in ustvarjali z nitkami ter tako izdelali uporabne predmete. Posebej vabimo tiste otroke , ki jih zanimajo tekstilne ročne spretnosti, da se nam pridružijo v SEM, kjer se bomo družili, prepletali nitke, klekljali in ob tem spoznavali vsebine Slovenskega etnografskega muzeja skozi igro in doživetja.

Program:

Prvi del druženja bo vsak dan namenjen klekljanju. Udeleženci bodo pod vodstvom  znane klekljarice in pedagoginje v kulturi Tanje Oblak klekljali takšne izdelke, ki bodo prilagojeni vsakemu udeležencu, odvisno od tega ali so začetniki ali pa je že poznajo osnove klekljanja.

Drugi del druženja pa  bo odstiral kulturno dediščino. Ob muzejskih predmetih, zgodbah, preizkusih in igrah se  bomo srečali z mnogimi zanimivostmi ter  skrivnostni iz slovenske in svetovne kulturne na razstavah Bosi. Obuti. Sezuti. ter stalni razstavi Med naravo in kulturo.

Trajanje: 4 ure
Namenjeno osnovnošolcem.

Cena treh delavnic (samo v paketu): 25 EUR
Obvezna prijava do petka, 14. februarja 2020.

Informacije, kontakt in prijave:
Sonja Kogej Rus
Metelkova 2, Ljubljana