Z razstave Afganistan - slovenski pogledi
26. februar 2018

Utrinki s slovenskega praznika kulture v SEM

Na letošnji praznik kulture, ki ga zdaj že tradicionalno naslovimo z verzom Franceta Prešerna Ko brez miru okrog divjam, prijat'lji vprašajo me kam, je Slovenski etnografski muzej obiskalo več kot 2.400 ljudi.

V prvem filmčku lahko vidite utrinke s stalnih in občasnih razstav, programa pravljic za odrasle in glasbene delavnice za otroke. Zaključi ga Odprti mikrofon in deklica, ki recitira pesem.

Drugi video prinaša pravljico Srebrniki na ognjišču, ki jo je na dogodku Čar afganistanskih pravljic povedala Katarina Nahtigal ob glasbeni spremljavi Gašperja Šinkovca (Zavod Deveta dežela).

Oba filma je izdelala etnologinja in kulturna antropologinja Manca Filak, ki je v teh mesecih na praktičnem usposabljanju na delovnem mestu v Kustodiatu za etnografski film v SEM.

Prijeten ogled in poslušanje!

Vodstvo po razstavi Afrika in SlovenijaDetajl z razstave Afrika in SlovenijaDelavnicaPripovedovanje pravljic