Naslovnica knjige
29. januar 2019

Pogovor o knjigi V deželi nebesnega zmaja – 350 let stikov s Kitajsko z avtorjem mag. Ralfom Čeplakom Mencinom

Pogovor bo potekal v Narodnem muzeju Slovenije

Ob razstavi Zlato kitajskih cesarjev. Zlati predmeti iz obdobja Wanli dinastije Ming – zbirka Dong Bo Zhai vas vljudno vabimo na pogovor o knjigi V deželi nebesnega zmaja – 350 let stikov s Kitajsko z avtorjem mag. Ralfom Čeplakom Mencinom.

Pogovor po potekal v sredo, 6. februarja 2019, ob 16. uri v Narodnem muzeju Slovenije (Muzejska ulica 1, Ljubljana)

Knjiga V deželi nebesnega zmaja – 350 let stikov s Kitajsko je izšla pri Založbi *cf leta 2012. Govori o zgodovini znanstvenih, kulturnih in gospodarskih stikov med Slovenijo in Kitajsko in zapolnjuje globoko vrzel, ki je zevala na tem področju.

Avtor mag. Ralf Čeplak Mencin nas povede na zanimivo in često pustolovsko popotovanje. Njegova knjiga je pot raziskovanja odnosov med Slovenijo in Kitajsko, med dvema svetovoma, ki sta si daleč in blizu hkrati. V njej spoznamo tudi obličje Slovenije, obličja Slovenk in Slovencev, ki pričajo o tem, da majhnost ne pomeni nujno zatohlosti in zaplankanosti.
Pogovor bo vodila sinologinja in filozofinja dr. Helena Motoh.

O avtorju:
Mag. Ralf Čeplak Mencin je kustos za Azijo, Avstralijo in Oceanijo v Slovenskem etnografskem muzeju.

Udeležba na prireditvi je brezplačna; razstavo Zlato kitajskih cesarjev si lahko ogledate z nakupom vstopnice v odpiralnem času muzeja.