24. junij 2021
386 (0) 1 300 87 45

Ob četrtkih SEM odprt do 20.00

Obiskovalce obveščamo, da Slovenski etnografski muzej v poletnem času uvaja PODALJŠANE POLETNE ČETRTKE in bo odprt do 20.00.

Poletni delovni čas (julija in avgusta 2021):
Torek, sreda, petek, sobota, nedelja: 10.00 – 18.00
Četrtek: 10.00 – 20.00
Zaprto: ponedeljek
Prost vstop vsako prvo nedeljo v mesecu.

Podaljšani poletni četrtki potekajo na Muzejski ploščadi Metelkova in veljajo tudi v Narodnem muzeju Slovenije in +MSUM.

Na ogled sta občasni razstavi SEM La Doctora: Življenje in delo slovenske znanstvenice v Paragvaju in Vtisi 30: Spomini Slovenk in Slovencev po svetu na priznanje samostojne Slovenije, osebna razstava Moj jezik je jezik mozaika, stalni razstavi Med naravo in kulturo in Jaz, mi in drugi: podobe mojega sveta ter stalna postavitev obrtniške zbirke Lectarstvo je krajcarkšeft: Krbavčičeva svečarska in medičarska delavnica in trgovina iz Ljubljane. Na ploščadi SEM pa se na skupni panojski razstavi Trenutki v času predstavljajo slovenski državni muzeji s svojimi pridobitvami, razstavami ali dogodki v zadnjih tridesetih letih od osamosvojitve Slovenije.