24. junij 2021
Kaj
386 (0) 1 300 87 45

Ob četrtkih SEM odprt do 20.00

Obiskovalce obveščamo, da Slovenski etnografski muzej v poletnem času uvaja PODALJŠANE POLETNE ČETRTKE in bo odprt do 20.00.

Poletni delovni čas (julija in avgusta 2021):
Torek, sreda, petek, sobota, nedelja: 10.00 – 18.00
Četrtek: 10.00 – 20.00
Zaprto: ponedeljek
Prost vstop vsako prvo nedeljo v mesecu.

Podaljšani poletni četrtki potekajo na Muzejski ploščadi Metelkova in veljajo tudi v Narodnem muzeju Slovenije in +MSUM.

Na ogled so občasne razstave SEM La Doctora: Življenje in delo slovenske znanstvenice v Paragvaju, Vtisi 30: Spomini Slovenk in Slovencev po svetu na priznanje samostojne Slovenije in Bosi. Obuti. Sezuti., osebna razstava Moj jezik je jezik mozaika, stalni razstavi Med naravo in kulturo in Jaz, mi in drugi: podobe mojega sveta ter stalna postavitev obrtniške zbirke Lectarstvo je krajcarkšeft: Krbavčičeva svečarska in medičarska delavnica in trgovina iz Ljubljane. Na ploščadi SEM pa se na skupni panojski razstavi Trenutki v času predstavljajo slovenski državni muzeji s svojimi pridobitvami, razstavami ali dogodki v zadnjih tridesetih letih od osamosvojitve Slovenije.