Dogodki ob projektu Evropska noč raziskovalcev – Humanistika, to si ti! V SEM
14. september 2023

Dogodki ob projektu Evropska noč raziskovalcev – Humanistika, to si ti! V SEM

Petek, 29. september 2023, ob 16.00 (Razstavna hiša SEM)

Oddelek za azijske študije Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani in Slovenski etnografski muzej vas vabita na dogodke ob projektu Evropska noč raziskovalcev – Humanistika, to si ti!.

16.00: Poslikave pahljač z živalskimi motivi iz Vzhodne Azije
Delavnica poslikave pahljač prinaša obiskovalcem izkušnjo vzhodnoazijskega slikanja s čopičem na prazno pahljačo. Udeleženci bodo najprej spoznali živali, ki so se večkrat pojavljale v vzhodnoazijski umetnosti – ptice, insekti, ribe, netopirji, tigri in zmaji, … nato pa se bodo tudi sami preizkusili v slikanju s čopičem.
Delavnico bo vodila ilustratorka Lili Saje Wang.
Delavnica je primerna za vse generacije (od 7 let naprej).
Prijave na delavnico: Prijave zbiramo do četrtka, 28. septembra, oziroma do zapolnitve mest na elektronski naslov blagajna @etno-muzej.si ali na telefonski številki 01/ 3008 745 (tor. – ned.: 10.00-18.00, čet. do 20.00).

Prost vstop!

17.30: Živalska simbolika v vzhodnoazijski umetnosti, projekcija videoposnetkov in okrogla miza
Na ogled bo projekcija petih videoposnetkov, ki so jih posneli študentke in študenti Oddelek za azijske študije FF, in ki vsak na svoj način na primeru posameznih vzhodnoazijskih predmetih, ki jih hranijo slovenski muzjei, obravnavajo simboliko živali v vzhodnoazijski umetnosti.

Projekciji sledi okrogla miza Živalska simbolika v vzhodnoazijski umetnosti. V pogovoru bodo sodelovali:

• dr. Helena Motoh (ZRC Koper)
  • dr. Chikako Shigemori Bučar (Oddelek za azijske študije FF)
  • dr. Nataša Vamplej Suhadolnik (Oddelek za azijske študije FF)
  • dr. Nataša Visočnik Gerželj (Oddelek za azijske študije FF)
  • študentke z Oddelka za azijske študije FF: Sabrina Japelj, Pia Kos in Vida Krevc

Prost vstop!

Koordinatorka projekta: dr. Nataša Vampelj Suhadolnik, Oddelek za azijske študije, FF