Pagode
8. junij 2021

Digitalni festival PAGODE

Torek, 15. junij 2021 ob 15.00

Digitalni festival PAGODE s predstavlja spletni pogovor in predstavitve, s katerimi odkriva doslej bolj ali manj skrite zbirke kitajske dediščine v depojih partnerjev PAGODE:  Slovenskega etnografskega muzeja, KIK-IRPA in Združenih arhivov.

Pridružite se dogodku preko platforme ZOOM.

Program:

• Uvod v projekt PAGODE (Antonella Fresa, Promoter s.r.l.)
  • Kitajska dediščina v Evropi kot rezultat izmenjave predmetov, idej in ljudi (Maja Veselič, Univerza v Ljubljani)
  • Utrinki iz zbirke KIK-IRPA (Erik Buelinckx, KIK-IRPA)
  • Utrinki iz zbirke Združenih arhivov (Frank Golomb, Združeni arhivi)
  • Utrinki iz zbirke Slovenskega etnografskega muzeja SEM (Ralf Čeplak Mencin, Slovenski etnografski muzej)
  • Sodelovanje s podjetjem PAGODE - Europeana China (Sofie Taes, Photoconsortium)
  • Vprašanja in odgovori

Moderira dr. Maja Veselič.
Organizira Oddelek za azijske študije Univerze v Ljubljani.

Projekt PAGODE, ki ga v okviru instrumenta za povezovanje Evrope CEF sofinancira Evropska unija, se ukvarja s predstavljanjem ter digitalizacijo kitajske kulturne dediščine v Evropi. Osredotoča se na razpoložljivost, dostopnost in hranjenje te dediščine v evropski digitalni knjižnici Europeana. Pridruženi partner projekta je tudi Slovenski etnografski muzej.