Slovenski etnografski muzej

Fotoaparat
Kaj 
Delavnice
Kdaj 
ponedeljek, 27. februar 2017 - 10:00
Trajanje 
4 ure
Kontakt 
386 (0) 1 300 87 50 GSM: 386 (0) 31 728 955
Cena 
60 eur

Zimska delavnica o ulični fotografiji in portretu

Počitniške delavnice za srednješolce v sodelovanju ZOTKS in SEM

27. februarja do 2. marca 2017

Rad/a fotografiraš? Si želiš teoretično in praktično spoznavati skrivnosti fotografije? Delavnica je primerna tako za začetnike, ki se s fotoaparatom šele spoznavajo, kot za fotografe, ki že obvladajo določene fotografske veščine. Oboji lahko na delavnici spoznate in odkrijete mnogo novih in uporabnih fotografskih znanj. Če si srednješolec/ka in te zanima svet fotografije, preveri navodila za prijavo, izpolni PRIJAVNICO in se hitro prijavi, da ne bo zmanjkalo prostih mest.

Delavnice bodo potekale od ponedeljka do četrtka med zimskimi šolskimi počitnicami (od 27. 2. do 2. 3. 2017) v Slovenskem etnografskem muzeju. Vodil jih bo Iztok Bončina, svobodni fotograf in fotoreporter, profesor umetnostne zgodovine, dolgoletni turistični vodnik, potapljač, astronom in popotnik.

Vsak udeleženec potrebuje lasten fotoaparat, če je le mogoče zrcalno-refleksni, sicer kompaktni. Fotoaparati na mobilnih telefonih niso primerni. Za kosilo bo poskrbljeno, ti pa priskrbiš za veliko dobre volje.

Program

Ponedeljek, 27. 2., osnove fotografije
Dopoldne: predavanje s fotografijami od 10:00 do 13:00, zaključek s kosilom.
Program: spoznavanje fotoaparata, smernice za dobro fotografijo, različni kontrasti v fotografiji, kako fotografiramo gibanje, kako dosežemo občutek globine, vrste kompozicij, dnevna in umetna svetloba, svetloba ob različnih urah dneva, kaj je ulična fotografija, najboljše fotografije za Facebook idr.

Torek, 28. 2., portret
Dopoldne predavanje s fotografijami (od 10:00 do 13:00), po kosilu sprehod, fotografiranje po mestnih ulicah in Tivoliju do ca. 17:00.
Program: kako posnamemo dober portret, različne vrste portretov, postavitev v prostor, ljudje v različnem okolju, skupine ljudi, "gasilska" fotografija, otroci, studijsko fotografiranje modelov, ljudje na ulici, zabavni portreti, kako posnamem dober selfie, kaj je planking.

Sreda, 1. 3., fotografiranje arhitekturnih zanimivosti
Dopoldne predavanje s fotografijami (od 10:00 do 13:00), po kosilu sprehod in fotografiranje po mestnih ulicah do ca. 17:00.
Program: izbor in uporaba primernih objektivov, dnevni in večerni posnetki, izbira primernega pogleda, padajoče linije, tradicionalna in sodobna arhitektura, odsevi, interier, znamenite točke, ulice, parki, tržnice, mestni transport, detajli mestne arhitekture s poudarkom na zanimivih in slikovitih vratih.

Četrtek, 2. 3., analiza posnetega materiala in pogovor o fotografijah
Od 10:00 do ca. 13:00 analiza posnetega materiala in pogovor o izbranih fotografijah. Po kosilu priprave na predvideno fotografsko razstavo.
Program: vsak udeleženec dopoldne predstavi nekaj svojih najboljših fotografij z delavnice, ki jih analiziramo in se ob njih pogovarjamo o izboljšavah. V primeru, da se dogovorimo za ustrezen prostor, sledijo popoldne priprave na fotografsko razstavo. Vsak udeleženec izbere eno ali dve fotografijo za razstavo, ki jo želimo pripraviti v tednih po zaključku delavnic.

Prijave

Število mest je omejeno – udeležencev bo največ 16. Prijave sprejemamo do zasedbe mest oziroma najkasneje do ponedeljka, 20. 2. 2017. PRIJAVNICA.

Ob prijavi je potrebno vplačati prostovoljni prispevek za udeležbo v višini 60,00 EUR na TR ZOTKS: 6100 0000 5312 940, sklic 00 050105 (pri plačevanju bo mogoče potrebeni tudi naslov: Zveza za tehnično kulturo Slovenije, Zaloška 65, 1000 Ljubljana). S prispevki in dodatnimi finančnimi viri bomo pokrili prehrano za udeležence, strokovno delo mentorja, zavarovanje ter materialne stroške.

V primeru sprememb pogojev izvajanja ali premajhnega števila udeležencev si organizator pridržuje pravico do spremembe programa ali višine prispevka oziroma odpovedi delavnice.

Dodatne informacije

Na telefonski številki 01 25 13 727 oziroma e-naslovu tabori@zotks.si.