Utrinek iz razstave
nedelja, 3. april 2016 - 16:00
386 (0) 1 300 87 50 GSM: 386 (0) 31 728 955
Vstop prost!

Vodstvo po razstavi Križem svajt so se podalə, pa sujo ruobo ponujalə

Vabimo vas na vodstvo po gostujoči razstavi Muzeja Ribnica Križem svajt so se podalə, pa sujo ruobo ponujalə: Pregled ribniškega krošnjarstva od patenta leta 1492 do danes.

Krošnjarstvo je bilo tradicionalna oblika srednjeveške trgovine, ki je bila še posebej močno zastopana na ribniško-kočevskem območju in se je v Ribnici obdržala tudi po drugi svetovni vojni, se nato preoblikovala, našla nove prodajne poti in se na ta način ohranila vse do danes. Na razstavi izstopa ribniški krošnjar, ki se je, kot pove že sam naslov, podal križem po svetu, da bi prodajal suho robo (kuhalnice, lesene žlic, sita, košare, …) in lončarske izdelke.

Po razstavi bo vodila Nastja Dejak, etnologinja iz Ribnice. Čaka pa vas tudi presenečenje, pravljice iz Ribniške doline.

Prodajalca suhe robe LjubljaniProdajalca suhe robe Ljubljani