petek, 27. oktober 2017 - 18:00
2 uri
Vstop na dogodka je prost. Vabljeni!

Tridesetletnica delovanja Lezbične sekcije ŠKUC-LL

Filmski večer s pogovorom

Ob razstavi LGBT: Razstava štirih Slovenski etnografski muzej in Lezbična sekcija ŠKUC-LL vabita na filmski večer s pogovorom: Tridesetletnica delovanja Lezbične sekcije ŠKUC-LL.

Konec oktobra Lezbična sekcija ŠKUC-LL praznuje okroglo obletnico svojega delovanja. Ustanovitev sekcije in njena prizadevanja bomo spoznali ob ogledu dokumentarnega filma Razmerja: 25 let Lezbične skupine ŠKUC LL (Marina Gržinić, Aina Šmid, Zvonka T. Simčič, produkcija Zavod CCC, 2012, 84 minut).
Sledil bo pogovor s soavtorico filma Marino Gržinić in tremi protagonistkami Suzano Tratnik, Natašo Sukič in Urško Sterle. Kot dolgoletne aktivistke lezbičnega gibanja v okviru Lezbične sekcije ŠKUC-LL bodo pojasnile, kaj je pomenilo biti aktivistka v okviru Jugoslavije in kakšna je danes situacija za lezbijke v Sloveniji in šišrše.

Pred filmskim večerom Vas vabimo na ogled razstave LGBT: Razstava štirih. Od 17. ure naprej je prost vstop na razstavo, ob 17.30 pa napovedujemo vodstvo Suzane Tratnik.