Pogled na vitrino z afganistanskimi oblačili in pokrivali
četrtek, 15. februar 2018 - 18:00
2 uri
386 (0) 1 300 87 50 GSM: 386 (0) 31 728 955
Prost vstop

Strokovno vodstvo po razstavi Afganistan – slovenski pogledi

Po razstavi bo vodil avtor razstave mag. Ralf Čeplak Mencin z gostom Maretom Lakovičem, zgodovinarjem, sociologom in kulturnim antropologom, popotnikom in fotografom, ki že 25 let na svojih raziskovalnih odpravah potuje v najbolj odročne kotičke sveta.

Tam proučuje in dokumetira številne etnične skupnosti in kulture. V Afganistan je prvič potoval leta 1999 in zanj pravi, da je to "eden tistih kotičkov sveta, ki še danes izžarevajo nekakšno brezčasno energijo duha davno pozabljenih časov".

Mare Lakovič je za razstavo v SEM prispeval del fotografskega gradiva in nekaj predmetov iz osebne zbirke. Je tudi avtor fotografije Ukradeno otroštvo, naslovne fotografije razstave, na kateri je deklica presunljivega videza, ogrnjena v modro tuniko.

Prost vstop!

NAPOVEDUJEMO VODSTVA PO RAZSTAVI:

Nedelja, 4. marec 2018, ob 16.00: Javno vodstvo po razstavi, vodi avtor  mag. Ralf Čeplak Mencin

Četrtek, 15. marec 2018, ob 18.00:  Javno vodstvo avtorja razstave z gostom dr. Božidarjem Flajšmanom