Razstavna hiša
nedelja, 29. april 2012 - 11:00
386 (0) 1 300 87 50 GSM: 386 (0) 31 728 955

Strokovno javno vodstvo po stalni razstavi Jaz, mi in drugi: podobe mojega sveta

Aleksandrinka z Gradišča nad Prvačino,
v Egiptu pred prvo svetovno vojno
(Dokumentacija SEM)
V nedeljo, 29. aprila 2012, ob 11.00 Vas vabimo na  javno vodstvo po drugi  stalni razstavi SEM Jaz, mi in drugi : podobe mojega sveta.
Vodila bo mag. Daša Koprivec, kustodinja za slovensko izseljenstvo.

Vodstvo bo potekalo po razstavnem sklopu V svet zaradi boljših možnosti, izpostavljene pa bodo aleksandrinke in žensko izseljevanje.

GALERIJA PRIPOVEDOVALCEV
Po zaključku vodstva: Snemanja pripovedi na temo Podobe mojega sveta
Pridružite se Galeriji pripovedovalcev s svojo zgodbo, na koncu razstave vas s kamero pričakujeta mediatorja Brigita Rupnik in Janez Doler.

Galerijo si lahko ogledate na: http://www.etno-muzej.si/sl/galerija-pripovedovalcev

Stalna razstava Jaz, mi in drugi : podobe mojega sveta je razstava o človeku in njegovem umeščanju v svet, o osebni, skupni in univerzalni dediščini - kaj je, kako nastaja in kakšen pomen ima.