Oficina ARARA: Delavnica izdelave mask
7 ur
386 (0) 1 300 87 50 GSM: 386 (0) 31 728 955

STRIPBURGER: Oficina ARARA: Delavnica izdelave mask

Delavnica poteka čez cel dan v dveh delih.

Člani portugalskega umetniškega kolektiva Oficina Arara bodo ob razstavi v Slovenskem etnografskem muzeju izvedli tudi delavnico izdelovanja obraznih mask. Mentorji obljubljajo strumni povratek k ročnemu delu na edinstven portugalski način, golido praktičnih napotkov in karseda koristnih nasvetov, predvsem pa neposreden stik z vsakdanjimi materiali, ki se bodo pod spretnimi prsti udeležencev spremenili v fantastične in hudomušne spake.

Maske so nepogrešljiv del sveta ritualov in starodavnih simbolov, in vsaj že od pamtiveka dalje vzbujajo pozornost in burijo domišljijo. Danes ni seveda nič drugače: skrivnostne pomene in vlogo mask v vsakdanjem življenju na domači grudi bo uvodoma predstavila etnologinja Sonja Kogej Rus. Mentorji napovedujejo intenziven poduk v izdelavi fantazijskih, grotesknih, igrivih in tudi vsakršnih pogrošnih mask, katerih redna uporaba bo udeležencem delavnice - predvsem pa njihovi okolici- zagotovila krepke odmerke vznemirjenja, groze in smeha.

Delavnica je brezplačna in namenjena starejšim od 11 let. Število mest je omejeno. Prijave so obvezne.

Material in orodje bo priskrbel organizator, kljub temu pa so udeleženci vabljeni, da prinesejo svoje najljubše pripomočke (škarje, spenjač, olfa nož, barve, papir ...).

Prijave in informacije
Sonja Kogej Rus, kustodinja SEM
T. 01 30 08 750, 031 72 89 55
E. sonja.kogej-rus@etno-muzej.si
Koproducent: Slovenski etnografski muzej

Delavnica izdelave mask

Produkcija
Forum Ljubljana, Zavod za umetniško in kulturno produkcijo, Metelkova 6, 1000 Ljubljana
031 401 556 | core@mail.ljudmila.org | www.stripburger.org | www.facebook.com/stripburger

STRANPOTI STRIPA
Za jesensko in zimsko kolekcijo smo vam v uredništvu revije Stripburger pripravili čeden stripovski asortiman razstavnih projektov, delavnic, projekcij in pogovorov. Ljubljana in Maribor bosta v drugi polovici leta osrednji zatočišči za vse stripoljube, pa tudi za privržence vizualne scene nasploh - vašo pozornost bomo vznemirili s skrbno izbranim naborom uglednih gostov iz inozemstva. Obiščejo nas najbolj znani Zagrebčan v Brooklynu, Danijel Žeželj, vsestranski umetniški kolektiv Oficina Arara iz Portugalske, za nameček pa bomo družno s festivalom Animateka gostili še japonsko stripovsko eksotiko, večno nasmejanega Akinorija Oishija. Iztek sezone bomo v Ljubljani začinili z razstavnim trojčkom Ofenziva iz arhiva, posvečenemu umetniškim tiskovinam in grafikam, ki so se v obdobju dvajsetih let nagrmadili v našem arhivu: trojica butičnih razstav prinaša izbor avtorskih plakatov, ki so tako ali drugače povezani s področjem stripa. Z večimi projekti se  po dolgem času znova odpravljamo v štajersko prestolnico, kjer bomo v sodelovanju s tamkajšnjimi kulturnimi prvoborci in s festivalom Animateka pripravili pester likovni, filmski in delavniški program, vezan na deželo vzhajajočega sonca.

Pri snovanju programa smo se osredotočili na tiste avtorje oziroma projekte, ki strip vpenjajo v širše okvire različnih umetniških praks. Pokazati želimo na različne medijske aplikacije stripovske kulture in s tem opozoriti na širino njenega izraza. Tako so nas zanimale predvsem tiste avtorske pozicije, kjer je strip zgolj eden od likovno narativnih kodov, ki prehaja v druge oziroma sooblikuje nove formalne in vsebinske izraze. Z razstavno linijo v sklopu Stranpoti stripa želimo ob siceršnjem fokusu na področje stripa izpostaviti hibridno součinkovanje različnih medijev in žanrskih formul, hkrati pa predstaviti in kontekstualizirati tudi manj običajne prakse vizualnega snovanja, ki ga bodo avtorji v vlogi delavniških mentorjev tudi velikodušno podelili.

Več o projektu >>

Oficina ARARA: Delavnica izdelave mask