Udeleženci na seminarju
7 ur
386 (0) 1 300 87 50 GSM: 386 (0) 31 728 955
50€

Seminar ljudskega plesa: Ustvarjajmo z ljudskim plesom!

celostna srečanja z ljudsko dediščino, 1.del (seminar za učitelje in vzgojitelje)

V Slovenskem etnografskem muzeju v sodelovanju z Zavodom Etnika in mag. Mojco Leben prirejamo seminarje plesnega izročila za otroke. Namenjeni so vzgojiteljem v vrtcih in učiteljem v osnovnih šolah. Udeleženci na seminarjih teoretično in praktično pridobijo izhodišča za uporabo plesnega, glasbenega in pevskega izročila pri vsakodnevnem delu z otroki.

Seminarje pripravljata Sonja Kogej Rus, muzejska svetovalka SEM in Mojca Leben, mag. umetnostne zgodovine, vodja otroških programov in izobraževanj v Zavodu Etnika, izvedenka za ustvarjalni gib in neverbalno komunikacijo, ki seminarje tudi vodi. Izbor plesov in poučevanje pripravlja Zmago Leben, kulturni delavec, korepetitor in koreograf.
Seminar je celovit in se ga udeleženci lahko udeležijo brez predznanja.