Letak
SEM

Ruski etnografski muzej

Šamanizem ljudstev Sibirije, strokovno vodstvo

Vodil bo dr. Marko Frelih, SEM.

Vabljeni na strokovno vodstvo po gostujoči razstavi iz Ruskega etnografskega muzeja Sankt Peterburg, ki pripoveduje o šamanizmu, edinstvenemu fenomenu svetovne civilizacije, kot mitološki predstavi o svetu ljudstev Sibirije in ruskega Daljnega vzhoda na koncu 19. in začetku 20. stoletja, katerega nosilci so šamani, posredniki med nebom in zemljo.

Sveti predmeti skupaj s fotografijami, zvoki in filmom o šamanskih obredih prikazujejo tisto posebno medsebojno povezanost, ki nas ob pojavu sibirskega šamanizma preseneča in navdihuje: nerazdružljivo vez med človekom, naravo in kulturno tradicijo.

Razstava bo na ogled do 20. oktobra 2019.

Število oseb na vodstvu je omejeno. Najave so obvezne na blagajna@etno-muzej.si ali v delovnem času muzeja na T: 01 / 3008 745. Po opravljeni rezervaciji svojo vstopnico lahko prevzamete na recepciji SEM na dan dogodka do 10.50. V času vodstva individualni ogled razstave ni možen.

Pogled na razstavoPogled na razstavoPogled na razstavoPogled na razstavo