torek, 21. avgust 2018 - 8:00
8 ur
386 (0) 1 300 87 50 GSM: 386 (0) 31 728 955
Cena tedenskega programa
105€ (za vsakega naslednjega otroka v družini 95€).
Prijave in dodatne informacije
arheozabava@nms.si
ali 051 384 888

Počitniške delavnice: POČITNIŠKI 3M – Program 3 muzejev na Metelkovi

Vabljeni na poletne počitniške tedne, na katerih muzeji na Metelkovi združujemo ustvarjalne sile in ponujamo pester program petdnevnih počitniških dejavnosti. Vsak dan v drugem muzeju bomo spoznavali umetnost, zgodovino, etnologijo, manjkalo pa ne bo niti dejavnosti na muzejski ploščadi.

Prijave za počitniški 3M so možne le za cel teden, zbiramo jih do zapolnitve mest oz. deset dni pred izvedbo termina. Družili se bomo od ponedeljka do petka med 8.00 in 16.00 uro. Teden vključuje pet celodnevnih aktivnosti s kosilom. V primeru premajhnega števila prijav, počitniški teden odpade. Program je namenjen osnovnošolcem med 6. in 12. letom.

1. dan | V lončarskem ateljeju SEM se bomo posvetili izdelavi vseh vrst posode: najprej si bomo kot pravi lončarji s pomočjo vretena naredili skodelice iz katerih bomo kasneje lahko pili in jedli, nato pa bo vsak izoblikoval še posodo vseh želja. Ta bo po obliki in velikosti nekaj posebnega. Tudi okrasili  in pobarvali jo bomo. Glina čaka!

2. dan | V torek se bomo posvetili otroštvu, igračam, igram in otroškim norčijam. V Narodnem muzeju Slovenije (NMS – Metelkova) si bomo na stalni razstavi ogledali zbirko igrač, iger in otroške opreme ter prepoznavali znane, manj znane in tiste, skoraj že pozabljene. Lotili se bomo tudi izdelave svojih igrač, pri čemer pa bo glavna vloga pripadla možicu kopitljačku. Manjkalo pa ne bo tudi družabnih iger, s katerimi so se igrali otroci nekoč in s katerimi se morda igramo še danes!

3. dan | V sredo se bomo dobili v Muzeju sodobne umetnosti Metelkova (+MSUM), ki ni navaden muzej! Ima velikanska vhodna vrata, poševne stene, blazine po tleh. Nekatere umetnine se gibajo, slike in kipi so nenavadnih oblik, na razstavi pa lahko najdemo nenavadne umetniške instalacije! Na delavnicah bomo po uvodni jutranji telovadbi, ogledu razstave in pogovoru o sodobni umetnosti, skupaj pekli, ustvarjali in animirali! Letošnja tema bodo živali!

4. dan | Med muzejskimi predmeti se bomo v Slovenskem etnografskem muzeju (SEM) podali na zabavno in ustvarjalno pot na vse celine sveta. Pri tem ne bomo le  opazovalci in popotniki, ampak tudi raziskovalci in ustvarjalci. Na poti bomo odkrivali življenje različnih ljudstev sveta. Posebno povabilo pa smo dobili iz južne Amerike, da bi spoznali nekdanje življenje Indijancev, njihovo glasbo, igre in pravljice. V povabilu je tudi namig, da si bomo morali izdelati loke in puščice in še marsikaj, kar je potrebno za preživetje v naravi.

5. dan | V petek se bomo na skupnem 3M dnevu družili in pripravljali razstave za zaključno prireditev.