Razstavna hiša
nedelja, 7. oktober 2012 - 17:00
386 (0) 1 300 87 50 GSM: 386 (0) 31 728 955

Odprte hiše Slovenije, vodstvo po razstavni hiši z arhitektom S. Grolegerjem

V začetku oktobra, v soboto 6. in nedeljo 7., Odprte hiše Slovenije že tretjič zapored vabijo k vstopu v kakovostno slovensko arhitekturo.

Projektu se že drugo leto zapored pridružuje Slovenski etnografski muzej. Vabljeni na vodstvo po razstavni hiši SEM v nedeljo, 7. oktobra ob 17.00, vodil bo arhitekt Samo Groleger. Vstop prost!

'Odprte hiše' je preprosta in učinkovita zamisel, preko katere pokažemo odličnost pri oblikovanju prostora. Cilj pobude je vsakogar povabiti, da v prostore vstopi in preko neposrednega izkustva razširi svoje razumevanje dobro oblikovanega prostora. Za en vikend bo po vsej Sloveniji odprtih okrog 100 objektov za eno vodenje z arhitektom oziroma lastnikom hiše.

Zamisel odpiranja hiš je nastala pred 20. leti v Londonu, in v tem času prerasla v po celem svetu razširjeno mrežo Open House Worldwide, ki povezuje mesta (in Slovenijo, kot edino državo, ki sodeluje kot celota), v katerih vsako leto pripravijo Odprte hiše, s čimer nastaja največji globalni arhitekturni festival, ki doseže več kot milijon ljudi.

Odprte hiše Slovenije so zaključni dogodek Tedna arhitekture in prostora, ko v različne kraje po Sloveniji prinesel dogajanje, namenjeno širjenju znanja in spodbujanju sodelovanja pri urejanju prostora.

Letos bo v Sloveniji odprtih okoli 100 objektov in spremljevalnih dogodkov, med njimi jih polovica letos nastopa prvič. V vsaki od Slovenskih regij bo odprtih vsaj nekaj objektov, poudarek je na sodobni arhitekturi, dodanih pa je tudi nekaj stavb iz obdobja modernizma in starejših. Odprte bodo hiše vseh možnih tipologij, od vikendov do šol, od športnih dvoran in industrijskih objektov do skritih kapelic.

Več na: www.odprtehiseslovenije.org.

Preko spletne strani potekajo tudi obvezne rezervacije za ogled zasebnih objektov, sodelujoče zgradbe pa so predstavljene z več fotografijami, načrti in lokacijo na zemljevidu.