Letak za Mednarodni muzejski dan
sobota, 18. maj 2019 - 10:00
8 ur
Prost vstop

Mednarodni muzejski dan v SEM, dan odprtih vrat

V soboto, 18. maja 2019, bomo po celi Sloveniji muzeji in galerije obeležili mednarodni muzejski dan s prostim vstopom in obilico raznovrstnih dogodkov.

Vabimo vas, da svetovni praznik muzejev – Mednarodni muzejski dan preživite Slovenskem etnografskem muzeju.

Razstave

• Šamanizem ljudstev Sibirije, gostujoča razstava Ruskega etnografskega muzeja, Sankt Peterburg
  • Kjer so čebele doma, razstava SEM
  • Poklon Borisu Kuharju, razstava SEM
  • Med dvema imperijema: Bosna in Hercegovina na fotografijah Františka Topiča 1885-1919, gostujoča razstava Zemaljskega muzeja, Sarajevo
  • Misijonar in raziskovalec dr. Ignacij Knoblehar in njegova šamanska zbirka iz Južnega Sudana, razstava SEM
  • Heksagon, kjer so čebele doma, prostorska inštalacija študentov fakultete za dizajn, ob razstavi SEM Kjer so čebele doma
  • Petra Šink: Sklenjen krog med oblikovanjem in naravo, osebna razstava

Stalne razstave

• Med naravo in kulturo
  • Jaz, mi in drugi: podobe mojega sveta
  • Lectarstvo je krajcarkšeft: Krbavčičeva svečarska in medičarska delavnica in trgovina iz Ljubljane

11.00 Novinarska konferenca: 18. Mednarodni muzejski dan ICOM, SMS in SMD

11.30 Odprtje skupne panojske razstave: Državni muzeji Slovenije 2019, Muzeji kot kulturna središča: prihodnost tradicije

12.00 - 13.00 Odprte konservatorske - restavratorske delavnice SEM, predstavitev konservatorskih postopkov dela (obvezne prijave na: ana.motnikar@etno-muzej.si)

16.00 Predstavitev knjige Tita Porenta: Veliki ljudje slovenskega čebelarstva (na razstvi Kjer so čebele doma)

Ustvarjalne delavnice za otroke
10.00 – 13.00 FORUMsko potovanje z nagradno igro. Sodelujejo: Slovenski etnografski muzej, +MSUM, NMS, Slovenska kinoteka, Lončarski in tkalski atelje SEM (na muzejski ploščadi)

Vabljeni na obisk tkalskega in lončarskega atelje SEM, muzejske trgovine Lectarije in v KAVARNO SEM na sibirske pijače!

Več o Muzejih kot kulturnih središčih (docx, 19 KB).

Poster