Razstava Afganistan - slovenski pogledi
Prost vstop

Javno vodstvo po razstavi Afganistan – slovenski pogledi

Po razstavi bo vodil avtor razstave mag. Ralf Čeplak Mencin

Afganistan, dežela z večtisočletno zgodovino, je v bistvu zelo slabo poznana širši javnosti. Poznamo jo le po vojnah zadnjih desetletij, po množicah, ki poskušajo tako ali drugače ubežati smrti. Slovenski etnografski muzej z razstavo Afganistan - slovenski pogledi z več kot 400 predmeti iz Muzeja za Azijo in Pacifik iz Varšave in iz zasebnih zbirk Slovenk in Slovencev, ki so v različnih obdobjih potovali po Afganistanu, odstira poglede, da je to dežela z bogato zgodovino in  kulturo.
Po razstavi bo vodil avtor razstave mag. Ralf Čeplak Mencin, kustos za zbirke Azije, Avstralije in Oceanije.

Napovedujemo:
- Javna vodstva po razstavi vsako prvo nedeljo v mesecu ob 16.00
- Javna vodstva z gosti povezanimi z Afganistanom vsak tretji četrtek v mesecu ob 18.00
  21.septembra ob 18.00 bo vodil mag. Ralf Čeplak Mencin, gost pa bo Peter Amalietti