ponedeljek, 15. februar 2016 - 10:00
386 (0) 1 300 87 50 GSM: 386 (0) 31 728 955

Delavnica o ulični fotografiji in portretu (SEM in ZOTKS)

Zimske počitnice SEM in ZOTKS (Zveza za tehniško kulturo Slovenije)

Sem pravi/a? Rad/a fotografiraš? Si želiš teoretično in praktično spoznavati skrivnosti fotografije? Delavnica je primerna tako za začetnike, ki se s fotoaparatom šele spoznavajo, kot za fotografe, ki že obvladajo določene fotografske veščine. Oboji lahko na delavnici spoznate in odkrijete mnogo novih in uporabnih fotografskih znanj. Če si srednješolec/-ka in te zanima svet fotografije, izpolni prijavnico in se hitro prijavi, da ne bo zmanjkalo prostih mest!

Kaj bomo počeli?

Ponedeljek, 15.02., osnove fotografije.  Dopoldne: predavanje s fotografijami od 10.00 do 13.00, zaključek s kosilom.

Program: spoznavanje fotoaparata, smernice za dobro fotografijo, različni kontrasti v fotografiji, kako fotografiramo gibanje, kako dosežemo občutek globine, vrste kompozicij, dnevna in umetna svetloba, svetloba ob različnih urah dneva, kaj je ulična fotografija, najboljše fotografije za facebook. idr.

Torek, 16.02., portret. Dopoldne: predavanje s fotografijami: od 10.00 do 13.00, po kosilu sprehod, fotografiranje po mestnih ulicah in Tivoliju, do ca. 17.00.

Program: kako posnamemo dober portret, različne vrste portretov, postavitev v prostor, ljudje v različnem okolju, skupine ljudi, "gasilska" fotografija, otroci, studijsko fotografiranje modelov, ljudje na ulici, zabavni portreti, kako posnamem dober selfie, kaj je planking.

Sreda, 17.02., fotografiranje arhitekturnih zanimivosti. Dopoldne: predavanje s fotografijami in ogled razstave 'Vrata' v SEM: od 10.00 do 13.00, po kosilu sprehod in fotografiranje po mestnih ulicah, do ca. 17.00.

Program: izbor in uporaba primernih objektivov, dnevni in večerni posnetki, izbira primernega pogleda, padajoče linije, tradicionalna in sodobna arhitektura, odsevi, interier, znamenite točke, ulice, parki, tržnice, mestni transport, detajli mestne arhitekture s poudarkom na zanimivih in slikovitih vratih.

Četrtek, 18.02., analiza posnetega materiala in pogovor o fotografijah, od 10.00 do ca. 13.00, zaključek s kosilom.

Program: vsak udeleženec predstavi nekaj svojih najboljših fotografij z delavnice, ki jih analiziramo in se ob njih pogovarjamo o izboljšavah.

Kdaj, kje in kdo? Od ponedeljka do četrtka med zimskimi šolskimi počitnicami (15. - 18. 2. 2016) v prostorih Slovenskega etnografskega muzeja v Ljubljani - SEM (Metelkova 2). Delavnice bo vodil sodelavec ZOTKS, svobodni fotograf in fotoreporter, profesor umetnostne zgodovine, dolgoletni turistični vodnik, potapljač, astronom in popotnik Iztok Bončina.

Koliko nas bo? Največ 20.

Kaj potrebujem? Svoj fotoaparat, če je le mogoče zrcalno-refleksni, sicer kompaktni. Fotoaparati na mobilnih telefonih za delavnico niso primerni. Za kosilo bo poskrbljeno, ti pa priskrbiš še veliko dobre volje.

Do kdaj se moram prijaviti? Prijave* sprejemamo do zasedbe mest oziroma najkasneje do 12. 2. 2016.

Kaj moram storiti, da bo prijava veljavna? Ob prijavi vplačati prostovoljni prispevek za udeležbo v višini 40,00 EUR na TR ZOTKS: 05100-8010503443, sklic 00 050001 (pri plačevanju bodo mogoče potrebni tudi naši podatki: Zveza za tehnično kulturo Slovenije, Zaloška 65, 1000 Ljubljana). S prispevki in dodatnimi finančnimi viri bomo pokrili prehrano za udeležence, strokovno delo mentorjev, zavarovanje ter ostale stroške.

Kje lahko dobim dodatne informacije? Na telefonski številki 01 25 13 727 oziroma e-naslovu tabori@zotks.si.

* V primeru sprememb pogojev izvajanja ali premajhnega števila udeležencev si organizator pridržuje pravico do spremembe programa ali višine prispevka oziroma odpovedi delavnice