nedelja, 5. avgust 2018 - 10:00
8 ur
Prost vstop

Dan odprtih vrat v SEM in paviljon čebelji svet

Obiskovalce vabimo v Slovenski etnografski muzej prvo nedeljo meseca avgusta, ko je vstop v muzej prost. Razen stalnih razstav in osrednje razstave Kjer so čebele doma bo na ogled tudi paviljon Čebelji svet.

Na razstavi Kjer so čebele doma, s katero SEM obeležuje prvo leto praznovanja Svetovnega dneva čebel in Evropsko leto kulturne dediščine 2018, muzej razkriva svoje zbirke in podaja pogled na avtohtono kranjsko čebelo, panje, poslikane panjske končnice in čebelnjake, katerih bogata dediščina večplastno zaznamuje slovensko kulturno krajino.

Čebelji svet, ki je na ogled v avli muzeja med 5. avgustom in 6. septembrom 2018, je kot vzporedna atrakcija ob razstavi Kjer so čebele doma namenjen ozaveščanju o pomembnosti čebel in ostalih opraševalcev za trajnostno kmetijstvo, za zagotavljanje varnosti preskrbe s hrano v svetu. Obiskovalci lahko v paviljonu na interaktiven način doživijo svet čebel, si s pomočjo virtualne resničnosti približajo čebele, se z njimi fotografirajo, poslušajo brenčanje čebel, vonjajo propolis ter spoznajo še marsikaj zanimivega iz sveta čebel z uporabo sodobne tehnologije.